Megjelent a Pages programcsomag új verziója.

Rendszerszintű PDF támogatás
az új nyomdai igényeknek megfelelően a széles körben elterjedt PDF formátum mellett PostScript Level 1, Level 2 és Level 3 támogatás biztosítása

Integrált kezelőfelület
újratervezett kezelőfelület, mely rendelkezik a korszerű munkakörnyezetek valamennyi jellemzőivel és szolgáltatásaival

Kibővített sablonkészítési lehetőségek

új mechanizmusok, bővített paraméterezési lehetőségek segítik a gyors sablonkészítést és teszik kényelmesebbé a munkát


Íratkozzon fel időszakos hírlevelünkre és legyen része a Pages digitális montírozó szoftvert használók közösségének, értesüljön első kézből a rendszer új fejlesztéseiről, újdonságairól, ossza meg másokkal tapasztalait, legyen napra kész a digitális montírozás világában.

név


e-mail


  Munkafolyamat a Pages 3 rendszerrel


 1 | Előfeldolgozás (Processor modul)
A munka menete minden esetben a montírozandó anyagot tartalmazó fájl(ok) előfeldolgozásával kezdődik. Ezek a kiinduló fájlok PostScript (Level 1,2,3) vagy PDF formátumúak lehetnek. (A PDF formátum verziója tetszőleges lehet, azonban a transzparenciát tartalmazó oldalak nézőképe jelenleg még nem lesz korrekt. Erre a program a közeli jövőben lesz felkészítve.) Egy PDF fájl előfeldolgozása során a Pages egyszer végigolvassa a fájlt, kigyűjti belőle a montírozáshoz szükséges információkat, továbbá elkészíti az oldalak kisfelbontású nézőképeit, és mindezen adatokat a PDF fájl végéhez hozzáfűzi. Ez a művelet nem jár semmilyen mellékhatással a PDF felhasználhatóságát illetően, és a PDF-beli oldalak tartalma semmit nem változik, hiszen itt nem történik konverzió.



2 | Manuális montírozás
(Pages modul - Manual job)

A továbblépés egyik lehetősége az oldalak kézi vezérléssel történő elhelyezése, filmet vagy nyomólemezt reprezentáló téglalap alakú felületeken. Ez teljesen vizuálisan történik, és számos automatizmus segíti. Adott egy tetszőleges méretű üres filmfelület, erre az egyes oldalak ráhelyezhetők, ott pozícionálhatók egérrel vagy numerikusan, elforgathatók, tükrözhetők, egymásra illeszthetők, levágható róluk az esetlegesen nem kívánt rész, stb. Ezzel megoldható az is, hogy egy filmre kerüljenek pl. egy oldal különböző színkivonatai, de az is, hogy egy film különböző oldalak azonos színkivonatait tartalmazza, és a különböző színekhez tartozó filmeken az oldalak pontosan ugyanazokon a pozíciókon szerepeljenek. Az így előállított film természetesen tartalmazhat különböző forrásokból származó oldalakat, ekkor is minden oldal megőrzi a saját rácsbeállításait. Az elkészült film PDF vagy PostScript fájl formájában menthető el. E modul segítségével tehát egyrészt optimális filmfelhasználás érhető el, másrész alkalmas egyszerűbb munkák kilövés szerinti levilágításának előkészítésére.
   



Ha a kiinduló fájl PostScript formátumú, akkor az előfeldolgozás során a Pages a fájlt PDF formátumúvá konvertálja, és eközben végzi el ugyanazokat az információgyűjtéseket és nézőkép számításokat, amiket a PDF esetben. Tehát akár PostScript, akár PDF formátumú a kiinduló fájl, az előfeldolgozás eredménye egy olyan PDF fájl lesz, amely alkalmas a Pages általi montírozásra. Az előfeldolgozó menetben a teljes elemzés egyben ellenőrzést is jelent, tehát itt pl. kiderül bármilyen PostScript hiba. Az egyes oldalak nézőképeinek előállítása során, színrebontott oldalak esetén (ekkor az egyes oldalak nézőképei szürkeárnyalatos képek), a színkivonatokból összeálló színes oldalról színes nézőkép is készül.



3 | Automatikus kilövés készítés
(Pages modul - Imposition job)

Az oldalak feldolgozásának másik lehetősége a komplett nyomdai kilövés elkészítése. Ez egy professzionális kilövéskészítő modul segítségével lehetséges. Meg kell adni a kilövés jellemző adatait (hajtogatási sablon, kötési mód, különféle méret adatok, nyomdai jelek), valamint a kilövés szerint elhelyezni kívánt oldalakat, és ezután egy gombnyomásra előállnak az oldalakat a kilövésnek megfelelően tartalmazó filmeket leíró fájlok. A kilövés elkészítése itt is vizuálisan történik, a hagyományos nyomdai montírozáshoz képest jóval könnyebben, precízebben és gyorsabban. Az így elkészített kilövésekben szükség esetén utólag még kézi módosítások is elvégezhetők a manuális montírozás modul segítségével. Az egyes sémák természetesen tárolhatók, így pl. egy könyvsorozat jellemző kilövését csak egyetlen egyszer kell elkészíteni!